شمال برگ ShomalBarg.ir

احتمال كاهش قیمت خیار و موز در آینده نزدیك

احتمال كاهش قیمت خیار و موز در آینده نزدیك

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس اتحادیه بار فروشان میوه و تره بار رشت اظهار داشت: ما از گرانی خیار ناراحتیم و بزودی قیمت این محصول و موز در بازار کاسته می شود.


ابراهیم حسنی در گفت و گو با ایسنا، دلیل افزایش قیمت خیار و گرانی آنرا سرمای یک ماهه اخیر عنوان نمود و اظهار داشت: این سرما سبب شد که خیارها یخ بزنند و هم اکنون تنها از جیرفت خیار مورد نیاز کشور تأمین می شود.
وی ادامه داد: گرانی خیار در گیلان به علت گرانی است که این محصول در کشور دارد و این استان از استان های تولیدکننده خیار در کشور نیست.
حسنی اظهار داشت: ما هم از گرانی خیار و موز ناراحتیم اما تا یک یا دو هفته دیگر قیمت این محصولات کاهش خواهد یافت.
رئیس اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار رشت افزود: قیمت این محصول در گیلان گران تر از استان های دیگر نیست و در میدان تره بار از ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان داد و ستد می شود و فروشگاه ها هم بسته به نوع خیار این محصول را کیلویی ۱۸ هزار تومان تا ۲۰ هزار تومان به فروش می رسانند.
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه این اتحادیه ۶۰۰ عضو دارد، تصریح کرد: افرادی هم هستند که بدون پروانه یا به صورت دستفروشی به فروش میوه و تره بار می پردازند و شاید تعدادشان به بیشتر از ۲۰۰۰ نفر برسد.
رئیس اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار رشت در ادامه به گرانی قیمت موز در بازار هم اشاره نمود و اظهار داشت: موز از میوه های وارداتی است و الان این میوه در بنادر کشور وارد شده است.
وی ادامه داد: قیمت موز در بازار گیلان تحت تأثیر قیمت موز در کشور است و با توزیع این میوه از بنادر کشور بزودی قیمت این میوه هم کاهش خواهد یافت.
منبع:

1399/11/19
20:41:11
0.0 / 5
1069
تگهای خبر: تولید , رشت , فروش , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg