شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیر جهاد كشاورزی بهشهر خبر داد

تجهیز ۱۰۰هكتار از مزارع بهشهر به سیستم آبیاری نوین

تجهیز ۱۰۰هكتار از مزارع بهشهر به سیستم آبیاری نوین

به گزارش شمال برگ مازندران مدیر جهاد کشاورزی بهشهر از آغاز عملیات اجرایی آبیاری تحت فشار (قرقره ای) در ۱۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان اطلاع داد.غلامرضا قنبری اظهار نمود: برای توسعه سیستم آبیاری نوین، عملیات اجرای آبیاری تحت فشار (قرقره ای) در ۱۰۰ هکتار مزارع شهرستان بهشهر شروع شد.

وی اضافه کرد: این طرح با اعتبار حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اجرا می شود که ۱.۵ میلیارد تومان آن با استفاده از تسهیلات بلاعوض است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر بیان نمود: همینطور ۷ متقاضی جهت استفاده از تسهیلات آبیاری تحت فشار و اجرا در ۳۳ هکتار اراضی کشاورزی این شهرستان به شرکت مشاور مربوطه عرضه شدند.

وی بیان نمود: افزایش راندمان آبیاری و صرفه جویی در مصرف آب از اهداف توسعه سیستم های آبیاری تحت فشار در مزارع و باغات است.

قنبری اظهار داشت: صرفه جویی در مصرف آب نسبت به روش سنتی و غرقابی، پیشگیری از رویش علف های هرز مزارع و باغات، کاهش چشم گیر هزینه های کارگری برای آبیاری، تغذیه بهتر و راحتتر مزرعه با کودهای شیمیایی قابل حل در آب با استفاده از تانک کود، مدیریت بهتر آبیاری مزرعه توسط کشاورز، افزایش محصول و درآمد کشاورز به علت تأمین نیاز واقعی آب و مواد معدنی و آلی گیاه از مزیت های اجرای آبیاری تحت فشار است.
1399/11/15
18:01:41
0.0 / 5
1192
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg