شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون فنی علوم پزشكی گیلان عنوان كرد

نقش برف و سرما در انتقال كرونا

نقش برف و سرما در انتقال كرونا

از گیلان معاون فنی علوم پزشکی گیلان، با اشاره به اینکه در ایام اخیر شاهد بارش برف در خیلی از مناطق استان گیلان هستیم، تصریح کرد: مردم جهت استفاده از این نعمت الهی و برف بازی به خیابان ها آمده اند، اما باید توجه نمایند که سرما نقش مهمی در انتقال بیماری های تنفسی دارد.


دکتر مسعود نوروزی در گفت وگو با ایسنا، ضمن اشاره به شباهت بسیار زیاد علایم اولیه کرونا به یک سرماخوردگی ساده، اظهار نمود: امکان دارد بیمار در صورت مبتلا شدن به کرونا خودش را با علائمی نظیر آبریزش بینی، سرفه، تب خفیف و کوفتگی نشان دهد.
وی از مردم خواست در مرحله بروز علایم عمومی سرماخوردگی با ۴۰۳۰ تماس بگیرند و اضافه کرد: مراکز ۱۶ ساعته دانشگاه علوم پزشکی استان در چارچوب ۳۹ مرکز آماده عرضه خدمت به بیماران مشکوک به کروناست.
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن اشاره به احتمال شدید شدن بیماری کرونا، اظهار داشت: اگر فردی گرفتار تنگی نفس شدید شده و تنفس برایش دشوار می باشد، حتما به اورژانس بیمارستان رجوع کند.
نوروزی، با اشاره به اینکه در ایام اخیر شاهد بارش برف در خیلی از مناطق استان گیلان هستیم، تصریح کرد: مردم جهت استفاده از این نعمت الهی و برف بازی به خیابان ها آمده اند، اما باید توجه نمایند که سرما نقش مهمی در انتقال بیماری های تنفسی دارد.
وی ویروس کرونا را جزو عفونت های حاد تنفسی دانست و خاطرنشان کرد: عفونت های حاد تنفسی در هوای سرد بسیار راحت تر منتقل می شوند بنابراین مردم در ایام سرد خارج از منزل تردد نداشته باشند.
معاون فنی علوم پزشکی گیلان، با تکیه بر ضرورت استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در صورت خروج از منزل، افزود: مردم با لباس گرم خودشان را خوب بپوشانند و در مقابل سرما از خودشان محافظت کنند و حتما خوراکی های ویتامین دار و مایعات گرم بخورند.
نوروزی، از بستری شدن ۹۷ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته اطلاع داد و اظهار داشت: هم اکنون ۴۶۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.1399/11/03
13:31:55
0.0 / 5
1075
تگهای خبر: گیلان , نور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg