شمالبرگ ShomalBarg.ir

غم انگیزترین صحنه های دوران دفاع مقدس برای پرستاران چه بود؟

غم انگیزترین صحنه های دوران دفاع مقدس برای پرستاران چه بود؟

از گیلان یک بهورز گیلانی دوران دفاع مقدس اظهار داشت: زمانی که رزمندگان بر اثر شدت جراحات ناشی از عملیات ها شهید می شدند، یکی از غم انگیزترین صحنه ها برای پرستاران بود و بارها گریه های پرستاران را در پشت قرارگاه دیدم.


معصومه بنی مهد در گفت وگو با ایسنا، از خاطرات روزهای جنگ گفت و اظهار نمود: مهرماه سال ۶۶ به صورت داوطلبانه به جبهه اعزام شدم تا در پشت خط مقدم در کنار کادر درمان و امداد و نجات خدمت رسانی کنم.
وی با اعلان اینکه در آن زمان دوره های امداد و نجات و کمک های اولیه هلال احمر را دیده بودم و مشتاق فعالیت های جهادی داوطلبانه بودم، اضافه کرد: از دوران نوجوانی بسیجی بودم و همیشه در فعالیت های عام المنفعه شرکت می کردم.
این امدادگر گیلانی دفاع مقدس، با اشاره به حضور خود در قرارگاه منطقه هویزه، اشاره کرد: شاهد زحمات کادر درمان برای رسیدگی به مجروحان بودم و زمانی که رزمندگان بر اثر شدت جراحات ناشی از عملیات ها شهید می شدند، یکی از غم انگیزترین صحنه ها برای پرستاران بود و بارها گریه های پرستاران را در پشت قرارگاه دیدم.
بنی مهد، که خود از جانبازان ۲۰ درصد دوران دفاع مقدس است، روزهای کرونائی را یادآور تلاش های پزشکان و پرستاران دوران دفاع مقدس برای نجات جان رزمندگان دانست و اشاره کرد: آن روزها فداکاری و از خود گذشتگی برای پیروزی کشور در جنگ موج می زد و امروز نیز کادر درمان ما با همان روحیه در جنگ با کرونا پیروز خواهند شد.
وی با اعلان اینکه از سال ۶۷ فعالیت خودم را بعنوان بهورز در عرصه بهداشت و درمان آغاز کردم، اظهار داشت: ۳۲ سال سابقه بهورزی دارم و حدود یک سال است که از بازنشستگی ام می گذرد.
این بهورز بازنشسته رودسری، دلیل مجروحیت خودرا لطمه دیدن حین کمک به پرستاران قرارگاه هویزه دانست و اشاره کرد: غروب سنگرها برای کادر درمان خیلی دلگیر بود، خصوصاً زمانی که شهید می آوردند. امروز نیز شهدای عرصه سلامت همان کار شهدای دفاع مقدس را می کنند و برای این مردم جان خودشان را کف دست گرفته اند.
بنی مهد، با اعلان اینکه شهدا مقابل گلوله های دشمن سینه سپر کردند، تصریح کرد: ویروس کرونا نیز یک دشمن است و پرستاران و بهورزان و امدادگران امروز همانند روزهای دفاع مقدس، برای نجات جان مردم از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.
وی با اشاره به سابقه فعالیت خود بعنوان بهورز در دوره های غربالگری، اشاره کرد: جنگ به اتمام رسید و ملت ایران به برکت خون های پاک شهدا دشمن را به عقب راندند، اما کار کادر بهداشت و درمان تمام نشده بود و عرصه جدید خدمت رسانی را آغاز کردیم.
این امدادگر دوران دفاع مقدس، با اعلان اینکه طرح غربالگری کرونائی بسیار شباهت به بیماریابی های بهورزان دارد، افزود: در آن زمان بعنوان بهورز خانه به خانه مردم می رفتم و علاوه بر شناسایی بیماران خاص، نکات بهداشتی و پیشگیرانه از خیلی از بیماری های شایع آن زمان را در اختیارشان قرار می دادم.
بنی مهد، ۵۶ ساله که مادر دو دختر است، نسبت به انتها کرونا در آینده نزدیک ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: کادر بهداشت و درمان کشور عرصه مبارزه با کرونا را مانند دوران جنگ تحمیلی مقدس می دانند و برای صیانت از سلامتی مردم حاضرند از هستی خود بگذرند و این مهم را تا حالا ثابت کرده اند.1399/09/30
14:11:50
5.0 / 5
929
تگهای خبر: شركت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg