شمالبرگ ShomalBarg.ir

ضربه مهلك محدودیت های كرونا بر بازار آستارا

ضربه مهلك محدودیت های كرونا بر بازار آستارا

شمال برگ: از گیلان از اول تا 11 آذرماه سالجاری، نیز با بیان وضعیت نارنجی در شهرستان آستارا، محدودیت هایی بمنظور کنترل روند رشد بیماری کرونا همزمان با سراسر کشور نیز در این بندر مرزی به اجرا درآمد که به دنبال آن محدودیت ها شامل تعطیلی واحدهای آموزشی، باشگاه های ورزشی و بعضی از اماکن دیگر شد.


وضعیت نارنجی در این شهرستان از روز سه شنبه (۱۱ آذرماه) به وضعیت قرمز تغییر نمود که به دنبال آن بازاریان و اصناف مشمول اعمال شدیدتر محدودیت های دو هفته ای شدند.
بنابر تصمیم گیری های جدید ستاد کرونا، این محدودیت ها بعد از اختتام ۱۴ روز بی نتیجه مانده و تعطیلی صنوف وارد سومین هفته شده است.
تصمیم فوق در حالی گرفته شد که بیش از ۱۵۰۰ کسبه بازار بزرگ ساحلی و همین طور حدود ۳۵۰۰ هزار صنف مشمول این طرح در سطح شهرستان علی رغم مشکلات اقتصادی فراوان از آغاز فروردین ۱۳۹۹ تا روزهای پایانی همان ماه، محل کسب خودرا تعطیل کرده بودند که به دنبال این اقدام، رقم مبتلاشدن به این ویروس در این شهرستان برای هفته ها بعد از آن به رقم صفر رسید.
حال برای دومین بار در امسال، اصناف این شهر مشمول طرح محدودیت ها شده اند و بنا بر این اماکن کسب خودرا به حالت تعطیل و نیمه تعطیل درآورده اند، ولی مشکلاتی از قبیل چک های برگشتی، عدم تعویق در پرداخت سررسید اقساط تسهیلات و بیمه بیکاری نیز آنها را در وضعیت معیشتی اسف باری قرار داده است که باید در اسرع وقت تصمیمات لازم دراین زمینه اتخاذ شود.
عکس: رامین بشرویهمنبع:

1399/09/28
15:27:22
5.0 / 5
1306
تگهای خبر: آستارا , اقتصادی , زمین , ساحل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg