شمالبرگ ShomalBarg.ir
وزیر راه و شهرسازی عنوان كرد

آزادراه قزوین - رشت یكی از پروژه های فاخر مهندسی

آزادراه قزوین - رشت یكی از پروژه های فاخر مهندسی

به گزارش شمال برگ از گیلان وزیر راه و شهرسازی، پروژه باقی مانده آزادراه قزوین - رشت را یكی از پروژه های فاخر مهندسی دانست و اظهار داشت: ۷۰ درصد مسیر را پل و تونل تشكیل می دهد.


محمد اسلامی در حاشیه بازدید از آزادراه قزوین - رشت در گفت وگو با خبرنگاران، ضمن اشاره به آخرین وضعیت باقی مانده این پروژه، اظهار نمود: پروژه باقی مانده آزادراه قزوین - رشت گلوگاه این آزادراه است که بعنوان مطالبه مردمی چند سال به طول انجامید.
وی تکمیل این پروژه را تکلیف وزارت راه و شهرسازی دانست و اضافه کرد: موظف هستیم با حل مسائل پیرامون قطعه ۸.۲ کیلومتری باقی مانده از آزادراه قزوین رشت از راه طراحی مهندسی خاص و رعایت همه جوانب، این پروژه را تکمیل نماییم.
وزیر راه و شهرسازی، تکمیل پروژه مذکور را باعث تکرار نشدن ترافیک سنگین این ناحیه دانست و خاطرنشان کرد: خوشبختانه پروژه مذکور بیشتر از ۵۰ درصد پیشرفت دارد.
اسلامی، ضمن اشاره به اهتمام استاندار گیلان برای حل مسائل و رفع موانع باقی مانده پروژه مذکور، اظهار داشت: در زمان بندی گفته شده این پروژه اجرا خواهد شد و پیش از آخر دولت، مردم از این مسیر استفاده می نمایند.
وی با اشاره به اینکه اعتبار لازم برای تکمیل قطعه باقیمانده نسبت به کل هزینه پروژه قزوین - رشت خیلی بیشتر است، تصریح کرد: تا اتمام کار باید ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه نماییم، چونکه مسیر سختی است و پل های بزرگ و تونل ها مختلف دارد. در واقع ۷۰ درصد مسیر را پل و تونل تشکیل می دهد.
وزیر راه و شهرسازی، پروژه باقی مانده آزادراه قزوین - رشت را یکی از پروژه های فاخر مهندسی دانست و خاطرنشان کرد: بهترین شرکت های پیمانکاری ممتاز کشور در حال اجرای این پروژه هستند و یادگار دولت تدبیر و امید برای مردم خواهد بود.
منبع:

1399/08/28
14:00:44
5.0 / 5
1447
تگهای خبر: رشت , شركت , گیلان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg