شمال برگ ShomalBarg.ir
از اسفندماه سال گذشته تاكنون؛

بیش از ۱۷ هزار بیمار كرونایی در گیلان بستری شدند

بیش از ۱۷ هزار بیمار كرونایی در گیلان بستری شدند

از گیلان معاون علوم پزشكی گیلان، با اشاره به وضعیت مبتلاشدن و بستری در استان گیلان از اسفندماه گذشته تاكنون، اظهار داشت: طی مدت مذكور 17 هزار و 600 نفر را بستری كردیم كه بیشتر آنان بهبود یافتند و متاسفانه تعدادی نیز فوت كردند.


دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با خبر شبکه باران، با اعلان اینکه هم اکنون بیش از ۴۲۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان گیلان بستری هستند، اظهار نمود: طی شبانه روز گذشته ۷۵ بیمار کرونایی جدید بستری شده اند.
وی با اشاره به وضعیت مبتلاشدن و بستری در استان گیلان از اسفندماه گذشته تاکنون، تصریح کرد: آمار دقیقی از مبتلایان به کرونا وجود ندارد، برای اینکه بیشتر مبتلایان بدون علامت هستند و همه افراد علامتدار نیز به مراکز درمانی مراجعه نمی کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اعلان اینکه از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا ۲۸ هزار نفر در بخش سرپایی نمونه گیری شده اند، اظهار داشت: همین طور طی مدت مذکور ۱۷ هزار و ۶۰۰ نفر را بستری کردیم که بیشتر آنان بهبود یافتند و متاسفانه تعدادی نیز فوت کردند.
حیدزاده، از پایین بودن ضریب پوشش ماسک در گیلان نسبت به کشور آگاهی داد و اشاره کرد: طی دو هفته گذشته ضریب ماسک زدن در استان چند درصد افزایش یافته، اما همچنان از کشور پایین تر هستیم.
وی با اعلان اینکه همچنان حالت مبتلاشدن به بیماری خانوادگی است، اشاره کرد: ماسک زدن به تنهایی کافی نیست و حتما باید فاصله فیزیکی رعایت شود و مردم از حضور در تجمعات پرهیز کنند.1399/08/10
11:42:48
5.0 / 5
1184
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg