شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون علوم پزشكی گیلان:

سال جاری نباید حتی به سرماخوردگی مبتلا شویم

سال جاری نباید حتی به سرماخوردگی مبتلا شویم

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون علوم پزشكی گیلان، با اشاره به همزمانی انتشار كرونا و بیماری های تنفسی مانند آنفلوانزا و سرماخوردگی، اظهار داشت: باید تلاش نماییم سال جاری به هیچ كدام از بیماری های تنفسی مبتلا نشویم.


دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، پاییز و زمستان را زمان شیوع اغلب بیماری های تنفسی دانست و اظهار نمود: سال جاری با همزمانی انتشار کرونا و بیماری های تنفسی مانند آنفلوانزا و سرماخوردگی مواجه هستیم.
وی با اشاره به اینکه سه بیماری مذکور علایم بسیار مشابهی دارند، خاطرنشان کرد: باید تلاش نماییم سال جاری به هیچ کدام از بیماری های تنفسی مبتلا نشویم و بنابراین باید اصول بهداشتی را رعایت نماییم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با تاکید بر ضرورت پرهیز از قرار گرفتن در فضاهای سربسته، تصریح کرد: قرار گرفتن در چنین فضایی حتما باید انفرادی و یا با اعضای خانواده که همیشه همراه ما هستند، باشد.
حیدرزاده، میهمانی و اجتماعات بزرگ را عامل انتقال بیماری های تنفسی دانست و اظهار داشت: در ادارات و سازمان ها و فضاهای سربسته حتما باید ماسک بزنیم. شست وشوی مرتب دست ها با آب و صابون پس از بازگشت به خانه برای پیشگیری از مبتلا شدن به کرونا، آنفلوانزا و سرماخوردگی لزوم دارد.
وی با اشاره به اینکه موج سوم کرونا در حال نزدیک شدن است، عنوان کرد: متاسفانه در بعضی از استان ها موج سوم شروع شده و در گیلان هم شاهد افزایش موارد بستری روزانه هستیم.
معاون علوم پزشکی گیلان، از بستری شدن ۷۰ بیمار جدید کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته اطلاع داد و خاطرنشان کرد: مردم برای مدتی مسافرت ها را لغو کنند و از مسافران دور شوند و دست دادن و روبوسی کردن با دیگران را کنار بگذارند.
حیدرزاده، با اشاره به آغاز واکسیناسیون مادران آبستن و سپس سالمندان بعنوان نخستین گروه های پرخطر در مقابل آنفلوانزا، افزود: به دنبال افزایش تعداد واکسن ها، گروه های هدف را بیشتر خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه ثبت نام واکسن آنفلوانزا در فضای مجازی نداریم، اظهار نمود: تبلیغات موجود از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان نیست و اعتباری ندارد. تخصیص واکسن تنها از راه معرفی سفیران سلامت خانواده بوده و هزینه ای بابت واکسیناسیون دریافت نمی شود و هرگونه دریافت وجه مغایر قانون است.
منبع:

1399/07/12
13:53:30
5.0 / 5
1838
تگهای خبر: دریا , گیلان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg