شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیركل كمیته امداد گیلان خبر داد

پرداخت بیش از ۳ میلیارد تومان حق بیمه مددجویان گیلانی

پرداخت بیش از ۳ میلیارد تومان حق بیمه مددجویان گیلانی

از گیلان مدیركل كمیته امداد امام(ره) استان گیلان از پرداخت سه میلیارد و 500 میلیون تومان حق بیمه اجتماعی مددجویان تحت حمایت مشمول این طرح به سازمان تامین اجتماعی آگاهی داد.


عباس اهرابی در جمع خبرنگاران از پرداخت سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان حق بیمه اجتماعی مددجویان تحت حمایت مشمول این طرح به سازمان تامین اجتماعی در شش ماهه نخست سال جاری آگاهی داد و اظهار نمود: بمنظور توانمندسازی و رسیدن به درآمد پایدار مددجویان، حق بیمه اجتماعی بیش از ۳۶۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت به سازمان تامین اجتماعی در ۶ ماهه نخست سال جاری پرداخت شده است.
وی با اشاره به اقدامات این نهاد برای افزایش ضریب نفوذ بیمه ای در میان مددجویان اضافه کرد: بیمه شدگان می توانند از تمامی مزایای بیمه های اجتماعی نظیر بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی استفاده کنند.
اهرابی افزود: بیمه اجتماعی شامل سه نوع بیمه شامل طرح های اشتغال و خودکفایی در چارچوب صاحبان حرفه و مشاغل آزاد، بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری و بیمه اجتماعی مددجویان بوسیله صندوق بیمه روستاییان و عشایر است.
مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان با اعلان اینکه حق بیمه تامین اجتماعی مددجویان، با هدف بهره مندی آنها از مستمری بازنشستگی پرداخت می شود، عنوان کرد: با پرداخت حق بیمه اجتماعی، مددجویان می توانند از مزایای بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی برخوردار شوند.
اهرابی اشاره کرد: شرایط دریافت مستمری بازنشستگی برای زنان ۵۵ سال سن و مردان ۶۰ سال سن با سابقه پرداخت حق بیمه حداقل ۱۰ سال است که در سال قبل ۴۸ نفر از بیمه شدگان از مزایای دریافت مستمری، بازنشستگی و مستمری برای بازماندگان و ازکارافتادگی بهره مند شده اند.
مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان گیلان اظهار داشت: تابحال حدود ۴۵۰۰ نفر از مددجویان روستایی مشمول طرح بیمه روستائیان و عشایر بوده که حق بیمه آنان به صورت سالانه توسط کمیته امداد مرکز به صندوق بیمه روستائیان و عشایر واریز می شود و برای سال جاری نیز تابحال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در این خصوص واریز شده است.1399/07/06
18:39:51
5.0 / 5
1487
تگهای خبر: دریا , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg