شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیركل مدیریت بحران گیلان عنوان كرد

رودخانه های تالش در ۵۰ سال قبل چنین بارشی را ندیدند

رودخانه های تالش در ۵۰ سال قبل چنین بارشی را ندیدند

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیركل مدیریت بحران گیلان، با اشاره به اینكه برپایه نظر آب منطقه ای طی ۵۰ سال قبل چنین حجم بارش در شهرستان تالش رخ نداده است، عنوان كرد: تا غروب امروز عمده مشكلات شش روستا برطرف و آب و برق و گاز و راه وصل می شود.


امیر مرادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه کلیه دستگاه های خدمت رسان و امدادی پای کار هستند تا مشکلات شهرستان تالش به دنبال سیل روز گذشته را برطرف کنند، اظهار داشت: هم اکنون کلیه راه های اصلی شهرستان تالش باز است و تردد جریان دارد.
وی شش روستای کوهستانی تالش را همچنان درگیر مشکلات ناشی از سیلاب همچون ریزش و رانش کوه دانست و اظهار نمود: طبق مصوبه جلسه مدیریت بحران شامگاه گذشته با استفاده از امکانات بخش دولتی و بخش دولتی در حال بازگشایی محورها و برقراری آب، برق و گاز این شش روستا هستیم.
مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با اشاره به اینکه تا غروب امروز عمده مشکلات برطرف و آب و برق و گاز و راه وصل می شود، تصریح کرد: در مجموع ۱۰ باب منزل مسکونی در روستاهای تالش خسارت دیدند که سه باب تخریب کامل شده و هفت باب حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد تخریبی داشته است.
مرادی، روستایی درگیر را مربوط به بخش های مرکزی، اسالم، حویق دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه در جریان سیل روز گذشته دو مورد تلفات جانی داشتیم؛ البته این تلفات به خاطر سیلاب نبوده و اطلاع رسانی به موقع به مردم منطقه جهت احتمال جاری شدن سیل داده بودیم، اما این افراد به علت بی احتیاطی و عبور از رودخانه های سیلابی گرفتار مرگ شدند.
وی با اشاره به اینکه برپایه نظر آب منطقه ای طی ۵۰ سال قبل چنین حجم بارش در شهرستان تالش رخ نداده است، عنوان کرد: رودخانه های تالش تابحال چنین سیلابی را تجربه نکرده اند.
مدیرکل مدیریت بحران گیلان، خواهان اطلاع رسانی های دقیق تر و شفاف تر سازمان هواشناسی شد و بیان نمود: متاسفانه هواشناسی تنها اخطار نارنجی برای گیلان داده بود، در حالیکه چنین حجم بارشی پیش بینی نشده بود و منطقه وقوع سیل هم مشخص نبود.
منبع:

1399/06/31
13:39:12
5.0 / 5
1508
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg