شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون رئیس جمهور:

سراسر ایران كارگاه بزرگ ریلی است

سراسر ایران كارگاه بزرگ ریلی است

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون رئیس جمهور، با اعلان اینكه هم اكنون سراسر ایران یك كارگاه ریلی است، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی با قوت این پروژه ها را ادامه و گسترش می دهد.


محمدباقر نوبخت در حاشیه راه اندازی اولین قطار مسافری پنج ستاره زندگی رشت – مشهد در ایستگاه راه آهن گیلان، به ارائه گزارشی از سیاست های دولت تدبیر و امید طی هشت سال قبل پردات و اظهار نمود: دولت دو سیاست توسعه ناوگان ریلی و توازن درست و عادلانه در کشور را به صورت همزمان دنبال می کند.
وی با اعلان اینکه راه آهن گیلان طی یکسال گذشته به شبکه سراسری ریلی وصل شده است، اضافه کرد: این قطار در ابتدا با سرعتی زیر کیلومتر در ساعت حرکت می کرد و مسیر رشت تا تهران حدود شش ساعت طول می کشید.
معاون رئیس جمهور اشاره کرد: حالا با افتخار اعلام می کنیم که با همت مسئولان راه آهن طی یک سال قبل علاوه بر اقدامات کمی و احداثی جهت پشت سر گذاشتن رشته کوه البرز و وصل کردن گیلان به شبکه سراری ریلی، مسافران طی سه ساعت و نیم از تهران به رشت می رسند..
نوبخت، با اشاره به اقدامات کیفی مسئولان راه آهن در خط ریلی گیلان، اشاره کرد: برای مسافران این خط ریلی قطار چهار ستاره را به پنج ستاره تبدیل کردیم تا امکانات رفاعی مناسب تری را در اختیار مردم قرار دهد.
وی با اعلان اینکه به زودی مسیر رفت و برگشت روزانه رشت – تهران را در راه آهن گیلان راه اندازی خواهیم کرد: این اقدام نیز در جهت رفاه مردم گیلان است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه، اجرای همزمان پروژه های ریلی در ارومیه و کرمانشاه و همدان را در امتداد سیاست توسعه متوازن دولت دانست و افزود: توسعه متوازن و عادلانه در پروژه های ریلی کشور مشهود بوده و ریل گذاری به سمت سنندج و بستان آباد – تبریز و دو خطی کردن مسیر زنجان و یزد – اقلید در حال انجام می باشد.
وی با اعلان اینکه هم اکنون سراسر ایران یک کارگاه بزرگ ریلی است، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی با قوت این پروژه ها را ادامه و گسترش می دهد و در آینده نزدیک بندر اقیانوسی و غیر تحریمی چابهار را با ۷۰۰ کیلومتر ریل گذاری به زاهدان وصل می کنیم و در ایام الله دهه فجر شاهد اتصال زاهدان به خاش و چابهار به ایران شهر خواهیم بود.
نوبخت، طول خط ریلی ایران را ۱۰ هزار کیلومتر تا پیش از سال ۱۳۹۲ دانست و اشاره کرد: فقط تا اختتام امسال ۱۹۰۰ کیلومتر ریل را به بهره برداری خواهیم رساند. بی تردید توسعه شبکه ریلی توسعه زیرساختی محسوب می شود و توسعه منطقه را رقم می زند.
معاون رئیس جمهور، با اعلان اینکه راه آهن گیلان به غیر از مسافر تهران و مشهد بار فولاد جابجا می کند، اظهار داشت: این قطار تا اختتام امسال در بندر کاسپین توقف خواهدنمود و کشورهای حاشیه دریای خزر می توانند بار خودشان را در انزلی با قطار به خلیج فارس برسانند.
وی از اتصال دریای خزر به خلیج فارس تا آخر سال جاری آگاهی داد و تصریح کرد: این کارهای بزرگ در شرایط سخت تحریمی رخ داده است، برای اینکه طی هشت سال قبل تحریم های بی سابقه را تحمل کردیم و به مردم سخت می گذرد، اما دولت همچنان تلاش می کند چرخ توسعه متوقف نشود.
نوبخت به اقدامات عمرانی دولت در عرصه های مختلف راه، راه آهن، بیمارستان ها و مدارس اشاره نمود و تصریح کرد: امروز قطاری پرسرعت برای رفاه حال مردم در گیلان راه اندازی شده و امیدواریم بتوانیم به مردم خدمت نماییم و رضایت آنان را که رضایت خداوند است، جلب نماییم.




منبع:

1399/06/20
11:47:00
5.0 / 5
2322
تگهای خبر: دریا , رشت , گیلان , وزارت راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg