شمال برگ ShomalBarg.ir
رئیس مجمع نمایندگان گیلان:

مجلس طرح جامع مدیریت شهری را اصلاح می كند

مجلس طرح جامع مدیریت شهری را اصلاح می كند

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس مجمع نمایندگان گیلان، با تاكید بر اینكه مشكل درآمدی را در حوزه های مختلف زیربنایی در بیشتر شهرها داریم، اضافه كرد: ازاین رو در مجلس تلاش می نماییم طرح جامع مدیریت شهری و درآمد پایدار را با اصلاحات پرارزش به تصویب برسانیم.


احمد دنیامالی در آیین معارفه شهردار بندرانزلی، با اشاره به اینکه امروز نظام شورایی بعنوان یکی از نقاط عطف در جریان مدیریت شهری قلمداد می شود، اظهار نمود: نقاط قوت بی شماری داریم؛ البته با نقاط ضعف در حوزه مدیریتی هم مواجه هستیم.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون در مجلس شورای اسلامی دو مبحث شامل طرح جامع مدیریت شهری و درآمدهای پایدار شهرداری ها را پیگیری می کنیم، اضافه کرد: از زمانی که دولت تصمیم گرفت شهرداری ها خودکفا باشند، شهرداری ها بخصوص در شهرهای کوچک با مشکلات و تنش های مدیریتی بسیار مهمی مواجه گشتند.
نماینده بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شهرداری ها از یک طرف موظف می باشند طرح های جامع و تفصیلی را مبنای کار بدانند و از سوی دیگر منابع و درآمد بر مبحث حقوق و عوارض کفایت نمی کند و منابع دولت هم برای اجرای طرح های شهری کافی نیست.
دنیامالی با تاکید بر اینکه مشکل درآمدی را در حوزه های مختلف زیربنایی در بیشتر شهرها داریم، اضافه کرد: ازاین رو در مجلس تلاش می نماییم طرح جامع مدیریت شهری و درآمد پایدار را با اصلاحات پرارزش به تصویب برسانیم.
وی خاطرنشان کرد: می دانیم که شهرداری جای پرزحمتی است و شهردار منتخب بسیار در نوع رفتار و گفتار دقت کند و شرایطی به وجود بیاید که بتواند شهر را به بهترین نحو اداره کند.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان، با اشاره به اینکه بدون کمک شورا، شهرداری کار برجسته  ای نمی تواند انجام دهد، تصریح کرد: اگر نظام همدلی باشد، کارها به خوبی پیش می رود.
وی طرح تفصیلی را یکی از اشکالات انزلی دانست که هنوز مصوب نشده و افزود: در حوزه شهری با تکالیف بلندبالایی رو به رو هستیم.
وی تصریح کرد: حریم تالاب و حریم دریا همینطور مباحث میراث فرهنگی را داریم که سبب شده شهر با حالت انقباض مواجه شود و از سوی دیگر کسری بودجه مزید بر علت است.
نماینده انزلی در مجلس خاطرنشان کرد: آنچه که شهر انزلی باید از آن برخوردار باشد، اختصاص داده شود تا بتوانیم انزلی را به بهترین نحو مدیریت نماییم.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، سید بدرالدین بدری بعنوان شهردار بندرانزلی ارائه شد.
منبع:

1399/06/05
17:34:36
5.0 / 5
2035
تگهای خبر: دریا , شهرداری , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg