شمال برگ ShomalBarg.ir
روحانی در بهره برداری طرح های صنعتی مطرح كرد:

شنبه های مقاومت و پنجشنبه های تولید

شنبه های مقاومت و پنجشنبه های تولید

به گزارش شمال برگ رئیس جمهوری اظهار داشت: ما شنبه ها به دشمنان نشان خواهیم داد كه در مقابل بیماری كرونا چگونه مقاومت خواهیم كرد و در پنجشنبه ها با كار افتتاح و تولید نشان شان می دهیم كه برخلاف تحریم ها ما اقتصادمان را زمین نگذاشته ایم.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم بهره برداری از طرح های ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این که «مهم است در شرایط سختی که دشمنان به وجود آوردند ملت مان در مقابل تحریم و کرونا مقاومت می کنند»، اظهار نمود: مردم بیشتر از گذشته پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند و کار اصلی در دست مردم است اما انصافا کادر درمانی هم بطور مداوم در حال ایثار و فداکاری هستند.
وی ادامه داد: بخش بزرگی از نیازها و صادرات غیرنفتی ما بارش بر دوش صنعت است و امروز صنعت و معدن در کنار هم نقش ارزشمندی را ایفا می کنند و در زنجیره فولاد ما امروز حرکت بسیار خوبی را مشاهده می نماییم.
رئیس جمهور تصریح کرد: در زنجیره فولاد از سال ۹۲ تا امروز این تولیدات را دوبرابر کردیم و این در شرایطی رخ داده که تحریم ها هم پابرجا است و در همین سال ۹۹، ۲۶ میلیون تن به زنجیره فولاد کشور افزوده می شود که تا الان که ماه پنجم سال است ۱۶ میلیون تن آن افتتاح شده است.
روحانی خاطرنشان کرد: آنچه که به تولید و اشتغال مردم مربوط می شود باید در همین شنبه ها که ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا برقرار است و پنجشنبه ها که به افتتاح طرح ها در سراسر کشور اختصاص دارد را تاکید کرده ایم که مرتبط و به صورت یک سریال باید برگزار گردد و هر هفته این شنبه ها و پنجشنبه ها خاری در چشم دشمنان باشد. یک خار در روز شنبه در یک چشم و خار دیگر در روز پنجشنبه در چشم دیگر.
وی ادامه داد: ما شنبه ها به دشمنان نشان خواهیم داد که در مقابل بیماری کرونا چگونه مقاومت خواهیم کرد و در پنجشنبه ها با کار افتتاح و تولید نشان شان می دهیم که برخلاف تحریم ها ما اقتصادمان را زمین نگذاشته ایم.
رئیس جمهور با تاکید بر این که «راه حل ما این است که همه دست به دست هم دهیم»، اظهار داشت: فضای تعامل سازنده بین همه قوا و بخش خصوصی و دولتی برقرار شود و مشکلات مردم توسط دولت حل شود. من اعتراف می کنم که هنوز هم در بخش تولید مشکلاتی وجود دارد و باید آنرا رفع نماییم.
روحانی اظهار داشت: رابطه نزدیک بین بخش خصوصی و دولتی و رفع محدودیت ها مشکلات را کمتر می کند و دولت و سرمایه گذاران را به هم نزدیک می کند.
او در آخر اظهار داشت: روز عید قربان و امروز که عرفه است را به خوبی مورد توجه قرار دهیم و در عین حال همه پروتکل های بهداشتی را در آن رعایت نماییم، بخصوص برادران اهل سنت ما که در روز عید قربان برنامه های بیشتری دارند به این مساله توجه داشته باشند.
رئیس جمهور هم چنین پیش از این سخنرانی و در واکنش به گزارش استاندار مازندران از وضعیت شیوع ویروس کرونا در این استان اظهار داشت: خوشحالیم که استان مازندران هم وضعیت بهتری را نسبت به گذشته از لحاظ شیوع ویروس کرونا دارد. در کل کشور هم به جز دو استان که وضعیت نامناسبی دارند، در سایر استانها شیوع ویروس کرونا به سمت عبور از پیک پیش می رود.
منبع:

1399/05/09
23:08:45
5.0 / 5
2661
تگهای خبر: تولید , زمین , صنعت , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg