شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیر سرمایه گذاری جهاد كشاورزی مازندران خبر داد

پرداخت 83 میلیارد تومان تسهیلات به تولیدكنندگان مازندرانی

پرداخت 83 میلیارد تومان تسهیلات به تولیدكنندگان مازندرانی

به گزارش شمال برگ مازندران مدیر سرمایه گذاری جهاد كشاورزی مازندران اظهار داشت: از شروع امسال باتوجه به محدودیت های اعتباری، عدم تخصیص یارانه تسهیلات و وجود محدودیت ها در اثر انتشار ویروس كرونا، 83 میلیارد تومان به 400 متقاضی بخش كشاورزی تسهیلات پرداخت گردید.


طبق گزارش پایگاه اطلاع اطلاع رسانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، جعفر نشایی مقدم درباره پرداخت تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ بدون یارانه (سامانه سیتا) از طرف بانک کشاورزی، اظهار نمود: متقاضیانی که طرح های آنها در سامانه سیتا ثبت نام شده و به بانک معرفی شده است می توانند در صورت عدم تمایل به استفاده از تسهیلات یارانه دار، با ارائه درخواست کتبی از تسهیلات تلفیقی (بدون یارانه و از محل منابع داخلی بانک و صندوق توسعه ملی) استفاده کنند در غیر اینصورت باید منتظر تخصیص یارانه باشند.
وی افزود: همین طور تسهیلات سرمایه در گردش نیز با نرخ سود ۱۸ درصد پرداخت می شود که در صورت تخصیص یارانه، نرخ سود ۱۵ درصد خواهد شد.
مدیر سرمایه گذاری جهاد کشاورزی مازندران درباره تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی اظهار داشت: امسال برای خرید نشاکار ۱۰۲ میلیارد تومان از محل تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون با نرخ سود ۱۵ درصد ابلاغ گردید تا در فصل زراعی کشت برنج بتوانند مبادرت به خرید نشاکار کنند.
نشایی مقدم افزود: سه ماهه امسال ۲۴۴ دستگاه نشاکار به مبلغ ۱۱ میلیارد تومان با ارائه تسهیلات، توسط متقاضیان خریداری شد و مابقی تسهیلات توزیع شهرستانی شد تا برای خرید تراکتور و سایر ادوات کشاورزی اقدام گردد.
وی افزود: متقاضیان برای بهره مندی از این اعتبار با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و تایید در کارگروه مربوطه به شعبه همان شهرستان معرفی خواهند شد.
مدیر سرمایه گذاری جهاد کشاورزی مازندران بیان کرد: از شروع امسال باتوجه به محدودیت های اعتباری و عدم تخصیص یارانه تسهیلات و وجود محدودیت ها در اثر انتشار ویروس کرونا، مبلغ ۸۳ میلیارد تومان به ۴۰۰ متقاضی بخش کشاورزی تسهیلات پرداخت گردید.
منبع:

1399/04/16
17:53:46
5.0 / 5
2772
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg