شمال برگ ShomalBarg.ir

ساحل خزر را در جویبار گل گرفته اند

ساحل خزر را در جویبار گل گرفته اند

به گزارش شمال برگ شهر ˮكوهی خیلˮ در استان مازندران با وجود مجاورت با ساحل دریای خزر، فاقد زمین ساحلی جهت اجرای طرح دریاست.


علی اصغر قاسمی شهردار كوهی خیل در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینكه این شهر با وجود مجاورت با ساحل دریای خزر فاقد زمین ساحلی جهت اجرای طرح دریا است، اظهار نمود: با وجود تمام پیگیری ها موفق به تملك زمین ساحلی جهت اجرای طرح دریا نشده ایم و حدود 25 هزار نفر ساكنین بخش گیلخواران جویبار از این موهبت بی بهره هستند.
وی از شفافیت نداشتن در روند واگذاری زمین های ساحلی ابراز نارضایتی كرد و اظهار داشت: با وجود تاكیدات استاندار، فرماندار شهرستان و نمایندگان مجلس، واگذاری زمین های ساحلی همچنان با عدم شفافیت همراه بوده و این مورد باعث نارضایتی مردم و بی اعتمادی به مسئولین ذیربط شده است.
قاسمی اضافه كرد: زمین ۸ هكتاری كه از سال ۸۸ قرار بود به شهرداری كوهی خیل جهت اجرای طرح سالم سازی واگذار گردد، متاسفانه با واگذاری های غیر شفاف به صنایع دریایی واگذار شد.
وی با اشاره به اینكه سواحل دریای مازندران قابلیت كناره گیری كشتی را ندارد، اظهار داشت: قرار شد این زمین جهت ویلا سازی كاركنان آن نهاد استفاده گردد در صورتیكه هیچ نمایندگی در شهرستان ندارد.
شهردار كوهی خیل با بیان اینكه تنها شهر ساحلی هستیم كه زمین ساحلی نداریم، تصریح كرد: از ۱۸ كیلومتر نوار ساحلی شهرستان جویبار، یك كیلومتر آن هم در اختیار مردم نیست.
سیدعلی اسد فرماندار جویبار هم از تشكیل كارگروه در مورد بررسی زمین های ساحلی اطلاع داد و تصریح كرد: مسیر را برای سرمایه گذاران واقعی هموار می نماییم تا در اجرای كار خود مشكلی نداشته باشند اما اگر فردی زمین را به بهانه سرمایه گذاری تصرف كرده و اقدامی صورت نگیرد، خلع ید صورت می گیرد.
محمد فقیه، بخشدار گیلخواران هم در این رابطه اظهار نمود: بحث واگذاری زمین های ساحلی با هدف توسعه و رونق گردشگری و اقتصادی در سنوات گذشته انجام شده اما آنچه كه مشخص است فقط تعداد كمی از واگذاری ها در راه اصلی خودش حركت كرده و بخش اعظم آن فقط برای تملك زمین بوده است.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، با وجود ۷ روستای ساحلی در بخش گیلخواران جویبار، مردم به سواحل دسترسی ندارند و بخش اعظمی از سواحل (بیش از ۵۰ درصد) به افراد تحت اجرای پروژه واگذار شده است.1397/09/27
15:09:05
5.0 / 5
4889
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg