شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیرعامل ستاد دیه گیلان:

گیلان ۷۵۰ زندانی جرایم غیرعمد دارد

گیلان ۷۵۰ زندانی جرایم غیرعمد دارد

به گزارش شمال برگ از گیلان مدیرعامل ستاد دیه گیلان با اشاره به اینكه ۷۵۰ زندانی جرایم غیرعمد در زندان های گیلان داریم، اظهار داشت: در روزهای انتشار كرونا موفق شدیم ۵۰ درصد زندانیان جرایم غیرعمد را به مرخصی بفرستیم.


علیرضا یزدانی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تمهدیدات قوه قضاییه در جهت بخشودگی زندانیان جرایم غیر عمد استان گیلان، بیان نمود: با توجه به اینکه می بایست فاصله اجتماعی در زندان ها رعایت شود و برپایه تاکید رئیس قوه قضاییه تلاش کردیم به گونه ای با عزیزانی که گرفتار زندان هستند تعامل نماییم تا با گذاشتن وثیقه به مرخصی بروند تا خدای ناکرده مبحث کرونا در زندان ها شیوع پیدا نکند.
وی با اشاره به تعداد زندانیان جرایم غیرعمد استان گیلان، اضافه کرد: ما حدود ۷۵۰ زندانی جرایم غیرعمد در استان گیلان داریم که خوشبختانه موفق شدیم ۵۰ درصد این عزیزان را با مرخصی از زندان ها به خانه هایش بفرستیم.
مدیرعامل ستاد دیه گیلان، با اشاره به وضعیت زندانیان مشکوک به کرونا، خاطرنشان کرد: شکر خدا با عنایت به این که چهار نفر در زندان های استان مشکوک به کرونا بودند، از جانب اداره کل زندان ها آنان را جهت بررسی های لازم به مراکز درمانی فرستادیم، که خوشبختانه هیچ بحرانی از این بابت زندان های استان را تهدید نمی کرد.
یزدانی، جشن گلریزان را برای ستاد دیه بهار همه فصل ها دانست و اظهار داشت: همه ساله در روزهای ماه مبارک رمضان جشن گلریزان برگزار می شد، اما می بایست از جانب خیرین همه مساعدت ها را دریافت کرده و برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد مصرف نماییم. همینطور در چهار سال گذشته موفق شدیم ۴۱۱ زندانی جرایم غیرعمد را به کمک خیرین آزاد و به کانون گرم خانواده هایشان بازگرداندیم که البته این ۴۱۱ نفر رقمی معادل ۱۷۵ میلیارد تومان بدهکار بودند و توانستیم دریافت گذشت از شاکیان این افراد را بگیریم.
وی با اشاره به اهدای کمک نقدی اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین گیلان، عنوان کرد: با همکاری اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین گیلان و با کمک نقدی ۲۵۰ میلیون ریالی آزادی پنج نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را فراهم آوردیم.
عضو هیئت مدیره مجمع خیرین گیلان بیان نمود: هم اکنون کمک های نقدی از جانب ستاد دیه گیلان جمع آوری و جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد برنامه ریزی می شود که به امید خداوند متعال در اسرع وقت گزارش آماری از کمک های مردم جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد اطلاع رسانی خواهد شد.
یزدانی، با تایکد بر ضرورت اهدای زکات فطریه مردم جهت آزادسازی زندانیان، اظهار داشت: برپایه فتوای مراجع تقلید، زکات فطریه می تواند برای زندانیان جرایم غیرعمد اختصاص یابد. بر همین مبنا به جهت اینکه مردم عزیز ما بتوانند مبالغ خویش را جهت آزادسازی زندانیان هدیه کنند، درگاه های پرداختی را معرفی کردیم تا مردم بتوانند با تلفن همراه هدایای نقدی خویش را به ستاد دیه استان واریز نمایند.
مدیرعامل ستاد دیه گیلان تصریح کرد: مردم گرانقدر استان می توانند زکات فطریه خویش را با وارد کردن شماره #۷۷۷۷۰۱۳* و یا شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۵۱۶۴۹۸ به نام ستاد دیه گیلان در جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد واریز نمایند.1399/03/02
22:19:52
5.0 / 5
2526
تگهای خبر: دریا , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg