شمالبرگ ShomalBarg.ir
فرماندار سوادكوه خبر داد

مسدود شدن جاده دسترسی به ۳ روستای سوادكوه

مسدود شدن جاده دسترسی به ۳ روستای سوادكوه

شمال برگ: مازندران فرماندار سوادكوه از مسدود شدن جاده دسترسی به روستاهای امافت، آریم و كنگلو در بخش مركزی شهرستان سوادكوه خبر داد.


سعید یزدانی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: روز گذشته نشست ۱۵۰ متری زمین راه دسترسی سه روستای سوادکوه را قطع کرد اما تا عصر روز گذشته ارتباط باردیگر برقرار شد.
وی اشاره کرد: امروز باردیگر شاهد رانش شدیدتری از زمین در این مناطق بودیم که هم اکنون راه روستایی امافت، آریم و کنگلو مسدود است.
فرماندار سوادکوه با اشاره به اینکه امکان باز سازی راه ها بسیار ضعیف است، اظهار داشت: هم اکنون راهداری مشغول راه اندازی راه جدید موقت برای این سه روستا است.
یزدانی اشاره کرد: منطقه سوادکوه به سبب ورود به دوره ترسالی و افزایش میزان بارندگی ها گرفتار رانش های مکرر می شود.
وی افزود: در هفته گذشته در منطقه خطیر کوه رانش هولناکی داشتیم که ظرف چند ساعت قسمتی از راه بازگشایی و این هفته کل راه باز شد.
فرماندار سوادکوه اضافه کرد: هم اکنون مقرر شد با حضور مدیرکل مدیریت بحران و راهداری مسیر جدید ارتباطی برقرار تا حمل و نقل بصورت موقت صورت گیرد.
یزدانی بیان کرد: این مسیر جدید تا فردا راه اندازی می شود اما اساسا برای راه سازی بهتر و جاده ای اصولی تر بعدا اقدامات جدی تر انجام می شود.
وی تصریح کرد: مجموعه این ۳ روستا ۱۳۰ خانوار دارد که هم اکنون باتوجه به ییلاقی بودن ۳۰ خانوار در روستا حضور دارند اما به سبب فصل باغداری وکشاورزی احیا مسیر برای مردم لازم است.
منبع:

1399/02/11
21:47:25
5.0 / 5
3563
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg