شمال برگ ShomalBarg.ir

معرفی برگزیدگان جشنواره شعر و داستان جوان سوره

معرفی برگزیدگان جشنواره شعر و داستان جوان سوره

شمال برگ: با معرفی برگزیدگان شانزدهمین جشنواره شعر و داستان «جوان سوره»، این رویداد ادبی پایان یافت.به گزارش شمال برگ به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره شعر و داستان «جوان سوره» با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف عصر امروز (چهارشنبه ۲۱ آذر) در تالار مطهری دانشكده كشاورزی دانشگاه گیلان برگزار گردید.

بعد از قرائت قرآن كریم، پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و تیزر جشنواره در ابتدای برنامه، عبدالله روا مجری مراسم به روی سن رفت و با خوشامدگویی به حاضران از خاطرات خوش خود از این رویداد ادبی یاد كرد.

محمدی: رویش جشنواره جوان سوره آنرا متمایز از جشنواره های مشابه كرده است

در ادامه عباس محمدی مدیر مركز آفرینش های ادبی حوزه هنری اظهار داشت: خوشحالم كه عضوی از این جشنواره بوده ام و به نظرم رویش این جشنواره، آنرا از سایر رویدادهای مشابه متمایز كرده است. تعدادی از داوران امروز جشنواره، خود قبل از این از داوران دوره های گذشته بوده اند.

وی اضافه كرد: امیدوارم در آینده نزدیك شاهد تعالی و رشد شاعران و نویسندگان جوان شركت كرده در این جشنواره باشیم و بیشتر و بیشتر از شنیدن افتخارات آنها لذت ببریم.

محمدی در ادامه به همراه مجید مصلحی مدیر كل امور استان ها و مجلس حوزه هنری، غلامرضا قاسمی رئیس حوزه هنری استان گیلان و محمدحسین مهدوی(م.موید) از كتاب دو جلدی «۸۰ سال شعر نوی گیلان» كه توسط هادی میرزانژاد موحد و سید فرزام حسینی گردآوری شده است، رونمایی كردند.

پخش مستندی از صحبت های داوران و روند برگزاری جشنواره بخش بعدی این مراسم بود.

مجد الدین معلمی معاون هنری حوزه هنری، فریبا یوسفی شاعر، سید محمدجواد شرافت دبیرعلمی بخش شعر، محمدرضا شرفی خبوشان دبیر علمی بخش داستان شانزدهمین جشنواره جوان سوره در بخش اول جوایز را اهدا كردند.

لوح تقدیر و جایزه نقدی بخش داستانك به شیما شهید زاده از استان كرمان برای اثر «دلتنگ» اهدا شد.

همچنین در بخش داستان كوتاه لوح تقدیر و جایزه نقدی به حسن قربانی از سمنان برای اثر «گودال هرات» اهدا شد.

در بخش ترانه وسرود لوح تقدیر و جایزه نقدی به «مناجات» سروده اعظم معارف وند از قم اهدا شد.

لوح تقدیر و جایزه نقدی بخش شعرنو(نیمایی) باز به اسماعیل احمدی امجزی از كرمان برای شعر «شادی به چه كار می آید»، رسید.

در بخش شعر كلاسیك باز میثم داوودی از قم لوح تقدیر و جایزه نقدی را برای شعر «خوش است توبه كنم» دریافت كرد.

گفتنی است این آثار توسط راه یافتگان به مرحله نهایی منتخب شدند.

در بخش تقدیر، علی قربانی دبیر دوازدهمین جشنواره «فیلم های ۱۰۰ثانیه ای» و محمدرضا بایرامی برای تقدیر از مجید دانش آراسته نویسنده پیشكسوت گیلانی به روی سن رفتند.

همچنین با حضور احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان و غلامرضا قاسمی رئیس حوزه هنری استان گیلان از محمدحسین مهدی(م.موید) شاعر پیشكسوت گیلانی تقدیر گردید.

در بخش بعدی حسین فتاحی، بیژن ارژن، علی اصغر عزتی پاك، احمد نادمی و ابراهیم زاهدی مطلق برای اهدای جوایز به روی سن آمدند.

جایزه ویژه جشنواره باز بنا به نظر هیات داوران در بخش های سه گانه شعر به سبب دریافت رتبه بالا در دو بخش كلاسیك و نو، به آثار «گل حساس»، «دو نیمایی پاییزی»، «خوش خوشان و بلوغ ربنا» به رضا یزدانی از قم رسید.

در بخش داستانك و داستان كوتاه هیات داوران هیچ اثری را شایسته دریافت رتبه ندانستند.

در بخش ترانه باز هیات داوران هیچ اثری را شایسته دریافت رتبه برتر ندانستند اما به پیشنهاد آنها تمام آثار راه یافته در اختیار مركز موسیقی حوزه هنری قرار می گیرد تا در صورت تایید در چارچوب موسیقی اجرا شوند.

محمدرضا احسانی از كرمانشاه برای اثر«فراموشی» لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره و فرصت چاپ یك مجموعه شعر توسط انتشارات سوره مهر را دریافت كرد.

در بخش شعر كلاسیك لوح تقدیر، جایزه نقدی و فرصت چاپ یك مجموعه اثر توسط انتشارات سوره مهر به آرزو سبزوار قهفرخی از استان چهارمحال و بختیاری برای شعر «درختی به نام زن» رسید.

شانزدهمین جشنواره شعر و داستان «جوان سوره» به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و مركز آفرینش های ادبی حوزه هنری برگزار گردید.
1397/09/23
17:45:36
5.0 / 5
4640
تگهای خبر: كشاورزی , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg