شمال برگ ShomalBarg.ir

ساخت دستگاه تنفس مصنوعی ونتیلاتور توسط فناوران پارك علم و فناوری مازندران

ساخت دستگاه تنفس مصنوعی ونتیلاتور توسط فناوران پارك علم و فناوری مازندران

شمال برگ: مازندران یكی از شركت های دانش بنیان مستقر در پارك علم و فناوری مازندران كه قبل از این در عرصه تولید الكترونیك فعالیت می كرد در یك حركت جهادی مبادرت به تولید دستگاه تنفس مصنوعی ونتیلاتور  برای بیماران كرونایی با صرف هزینه بسیار پایین تر از هزینه خرید نمونه خارجی كرد.


به گزارش روابط عمومی پارك علم و فناوری مازندران، دكتر علی معتمدزادگان رئیس پارك علم و فناوری مازندران اظهار داشت: دستگاه تنفس مصنوعی یا ونتیلاتور دستگاهی است كه هوای قابل تنفس را به داخل ریه فرستاده و سپس دی اكسید كربن را از ریه ها خارج می كند.
وی اشاره كرد: این محصول عملیات ونتیلاسیون را برای بیمارانی كه شرایط حاد تنفسی ندارند در طولانی مدت انجام می دهد، این دستگاه به سبب ابعاد كوچك، وزن سبك و آسانی عملكرد در منزل، آمبولانس، بخشهای ویژه با درجه اهمیت كم قابل استفاده می باشد.
رئیس پارك علم و فناوری مازندران اشاره كرد: این دستگاه اكسیژن و هوای فشرده شده را به میزان مورد نیاز برای بدن با هم تركیب كرده، سپس آنرا گرم و مرطوب می كند و توسط تیوب های مخصوصی تحت عنوان مدار تنفسی به بیمار تحویل می دهد.
معتمدزادگان افزود: انتخاب ونتیلاتور بستگی به شدت روند بیماری، طول مدت حمایت تهویه های، سطح هوشیاری بیمار و امكانات بیمارستان دارد، از طرفی كمبود تعداد این دستگاه در شرایطی كه بیماران بیشتری به آن نیاز داشته باشند، می تواند سبب مرگ افراد شود.
وی بیان كرد: یكی از بزرگ ترین مشكلاتی كه مراكز درمان در مقابل تجهیز این دستگاه دارند، قیمت بالا و عدم بومی بودن تولید اغلب این دستگاه ها است.
شعیب نادعلی زاده مدیرعامل شركت دانش بنیان تراشه پردازان جهان سازنده این دستگاه در ادامه اظهار نمود: در بیماری كووید- 19 ریه فرد بیشتر از سایر اعضا درگیر بیماری می شود بدین سبب نمی تواند تبادل اكسیژن را به راحتی انجام دهد و اگر دستگاه ونتیلاتور بموقع برای جبران كم كاری ریه به بیمار كمك نكند، منجر به فوت بیمار و یا مشكلات حاد ریوی حتی بعد از بهبود می شود.
وی ادامه داد: این دستگاه حاصل تلاش شبانه روزی و حركت جهادی شركت دانش بنیان تراشه پردازان جهان مستقر در پارك علم و فناوری مازندران بوده و برای كمك به بهبود بیماران كرونایی و شرایط فعلی كشور عزیزمان ایران انجام شده است.
مدیرعامل شركت دانش بنیان تراشه پردازان اظهار داشت: همچون مزیت های این دستگاه ساخت با هزینه ای بسیار پائین تر نسبت به نمونه های مشابه داخلی و خارجی، قابلیت حمل و جابجایی راحت، انعطاف پذیری بالا، كاربری آسان و قابلیت، آموزش سریع به اپراتور، قابلیت تعویض مخزن هوا، قابلیت تصفیه ی هوا و مرطوب سازی، قابلیات اتصال به كامپیوتر برای مانیتورینگ و ثبت اطلاعات، قابلیت تنطیم سرعت نوسانات ورودی هوا است.
نادعلی زاده اشاره كرد: دستگاه ونتیلاتور تولید شده در شركت تراشه پردازان جهان با قابلیت كاركرد به مدت 3 ساعت با باتری، داخلی علاوه بر تغذیه خارجی، قابلیت استفاده به صورت غیرتهاجمی (تنفس دهی با ماسك) است.
وی اشاره كرد: این دستگاه قابلیت استفاده برای نوزادان، اطفال و بزرگسالان، تنطیم میزان حجم هوا (دم و بازدم) توسط ولوم تعبیه شده بر روی دستگاه و تولید انبوه در زمان كم را دارا است.
منبع:

1399/01/31
11:40:03
5.0 / 5
3209
تگهای خبر: تولید , خرید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg