شمالبرگ ShomalBarg.ir
متخصص بیماری عفونی دانشگاه علوم پزشكی بابل:

كاهش بیماری كرونا در كشور به معنای قطع زنجیره آن نیست

كاهش بیماری كرونا در كشور به معنای قطع زنجیره آن نیست

به گزارش شمال برگ مازندران متخصص بیماری عفونی دانشگاه علوم پزشكی بابل با اشاره به اینكه كاهش بیماری كرونا در كشور به معنای قطع كامل زنجیره آن نیست، اظهار داشت: مردم تا جایی كه می توانند فاصله اجتماعی را رعایت نمایند.


عارفه بابازاده در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: بسیاری از اطلاعاتی كه در مورد ویروس كرونا وجود دارد برپایه مشاهدات بوده است یعنی مطالعاتی كه در كشورهای مختلف در مورد بیماری های عفونی خاص حاصل شده در غالب یك مقاله اورجینال مورد بررسی قرار می گیرد.
وی خاطرنشان كرد: هر چه جلوتر می رویم شناخت ما نسبت به این بیماری بیشتر شده و فضای بالینی جدیدی از رفتار این ویروس بر ما مشخص می شود.
متخصص بیماری عفونی دانشگاه علوم پزشكی بابل با اشاره به اینكه عموما در خانواده های این ویروس ایمنی پایداری وجود ندارد، تصریح كرد: ما باید تلاش نماییم با رعایت كردن نكات بهداشتی زنجیره این ویروس را قطع نماییم.
بابازاده اظهار داشت: هر ویروس ناشناخته ای كه در وهله اول در دنیا فراگیر می شود طبیعتا به دلیل ناشناخته بودن در جامعه شدت بیشتری خواهد داشت اما همین ویروس در مرحله دوم اگر شیوع پیدا كند مردم به دلیل آگاهی هایی كه از پیش از این بیماری دارند، می توانند با رعایت كردن نكات بهداشتی شدت این بیماری را در جامعه كاهش دهند.
وی با اشاره به اینكه ویروس كرونا معمولاً ۱۵ تا ۲۰ درصد علایم سرماخوردگی را دارد، تصریح كرد: در اوایل شیوع این بیماری بسیاری از مردم فاصله های اجتماعی و حتی سفارش های بهداشتی را رعایت نمی كردند و از وقتی كه این بیماری وضعیت بیمارستان ها را بحرانی كرده و مرگ و میرهای ناشی از آن افزایش پیدا كرد مردم توانستند تا حدودی موارد بروز این ویروس را كاهش دهند.
بچه ها هم مبتلا به كرونا می شوند
متخصص بیماری عفونی دانشگاه علوم پزشكی بابل با اشاره به اینكه بچه ها هم به این بیماری مبتلا می شوند، اظهار داشت: در اوایل شیوع این بیماری برخی ها گفته بودند كه بچه ها درگیر مبتلا به كرونا نمی شوند اما باید گفت بچه ها هم مبتلا به كرونا می شوند در صورتیكه شدت این بیماری در بدن آنها نسبت به افراد بزرگسال كمتر بوده است.
وی افزود: علاوه بر آنها خانم های باردار، در مقابل این بیماری افراد پر ریسكی هستند اما در این ایام مشاهده نكردیم كه این بیماری در بدن آنها شدت داشته باشد.
متخصص بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشكی بابل اضافه كرد: این بیماری در گروه های خاص مثل بیماران زمینه ای ( افراد فشارخون بالا، دیابتیك و كسانی كه داروهای سركوب كننده ایمنی) مصرف می كنند بیشتر دیده می شود كه شدت بیشتری در بدن آنها خواهد داشت و این بیماری به سیستم ایمنی فرد هم بستگی دارد.
بابازاده در مورد اینكه آیا این بیماری با شروع فصل گرما از بین می رود یا خیر توضیح داد و اظهار داشت: صحبت هایی كه در این خصوص می شود بیشتر مربوط به ویروس های تنفسی است و اینگونه ویروس ها عموما در فصل سرما گردش دارند و در انتها فصل سرما در یك دوره ای به خاموشی می روند و همه این بحث هایی كه گفته شد جز احتمالات بوده و همچنان قطعیت صد در صدی در آنها وجود ندارد ازاین رو همچنان این بیماری باید در میان مردم جدی گرفته شود.1399/01/27
14:53:55
5.0 / 5
3196
تگهای خبر: زمین , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg