شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون آماد و پشتیبانی نزاجا مطرح كرد

آمادگی ارتش برای ایجاد نقاهتگاه با ۱۰۰۰ تخت در گیلان

آمادگی ارتش برای ایجاد نقاهتگاه با ۱۰۰۰ تخت در گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون آماد و پشتیبانی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اعلان اینكه آمادگی ایجاد نقاهتگاه با 1000 تخت در گیلان را داریم اظهار داشت: 175 شهر و روستای گیلان توسط نیروی زمینی ارتش در مدت 15 روز گذشته گندزدایی شد.


امیر سرتیپ حسن علیپور امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان به حضور نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با محوریت لشكر ۱۶ زرهی قزوین در امتداد مبارزه با ویروس كرونا در گیلان اشاره نمود و اظهار داشت: ماموریت كنترل ورودی و خروجی شهرستان رشت به نیروی زمینی ارتش محول شده و دو ایستگاه در رودبار و محل عوارضی رشت در منطقه امامزاده هاشم دایر كردیم.
وی از كنترل و پایش ۶۰ هزار خودرو طی ۱۵ روز گذشته در گیلان آگاهی داد و اضافه كرد: تابحال بیش از ۲۱۰ هزار نفر غربالگری شدند كه ۸۵ نفر مبتلا به ویروس كرونا بودند.
معاون آماد و پشتیبانی نیروی زمینی ارتش با اشاره به گندزدایی ۱۷۵ شهر و روستای گیلان توسط نیروی زمینی ارتش در مدت ۱۵ روز گذشته، بیان كرد: بیش از ۷۵۰ هزار لیتر مواد ضد عفونی كننده مصرف كردیم و توانستیم حدود ۱۱ هزار و ۱۰۰ كیلومتر را در ۱۷۵ شهر و روستای گیلان گندزدایی نماییم.
وی با اعلان اینكه بیش از ۳۰ هزار ماسك و دستكش در شهرها و روستاهای گیلان توزیع كردیم، اشاره كرد: آمادگی ایجاد نقاهتگاه با ۱۰۰۰ تخت در گیلان را داریم.
امیر سرتیپ علیپور به جانمایی استقرار تخت های نقاهتگاه ها در رشت اشاره نمود و تصریح كرد: در خیابان چمران رشت یك ورزشگاه با ۱۲۰ تخت برای پذیرش بیماران مبتلا به ویروس كرونا تجهیز شده است و در صورت نیاز آمادگی برای ایجاد نقاهتگاه در مناطق دیگر را داریم.
آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان نیز در این دیدار با تبریك اعیاد شعبانیه و ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران اظهار نمود: ۱۲ فروردین ماه سال ۱۳۵۸ در حقیقت روز پایه گذاری نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی به رای بیش از ۹۸ درصدی ملت ایران به نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره نمود و اضافه كرد: انقلاب اسلامی با تلاش های امام راحل از سال ۱۳۴۲ و بعد از آن با تلاش های ملت ایرانی به ثمر رسید و شاهد می باشیم امروز بعنوان یك قدرت معادله گردان در دنیا برای ملت ها به اثبات رسیده است.
امام جمعه رشت با اعلان اینكه امروز تمام قدرت های سلطه گر برای جنگ با دین بسیج شدند، بیان كرد: انقلاب اسلامی نعمت بزرگی برای توسعه معنوی در جامعه است و باید قدردان این نعمت بزرگ باشیم.
آیت الله فلاحتی در ادامه به حضور فعال نیروهای مسلح ایران در مبارزه با ویروس كرونا اشاره نمود و اظهار داشت: حضور موثر سپاه و ارتش در مبارزه با ویروس كرونا یادآور جانفشانی این نیروها در هشت سال دوران دفاع مقدس است.
وی با قدردانی از تلاش نیروهای مسلح در مبارزه با ویروس كرونا خصوصاً نیروی زمینی ارتش در گیلان، اشاره كرد: تلاش های صورت گرفته توسط تمام متولیان خصوصاً نیروهای مسلح باعث شده گیلان رتبه نخست در كاهش مرگ و میر، افزایش ترخیصی ها از بیمارستان ها و كاهش مراجعه كنندگان به مراكز درمانی در كشور را كسب كند.
آیت الله فلاحتی، مردم گیلان را عاقل و فهیم عنوان نمود و تصریح كرد: كاهش مبتلایان به ویروس كرونا در سایه همكاری و همراهی مردم با متولیان امر محقق شده است.
منبع:

1399/01/11
23:38:26
5.0 / 5
3442
تگهای خبر: خودرو , رشت , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg