شمالبرگ ShomalBarg.ir
یك كارشناس بهداشت محیط:

ویروس كرونا با گندزدایی از بین می رود

ویروس كرونا با گندزدایی از بین می رود

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان كارشناس بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشكی گیلان با اشاره به اینكه ویروس كرونا با شوینده ها پاك می شود، اظهار داشت: كرونا با همه گندزداها و مواد ضد عفونی كننده به راحتی از بین می رود.


مهدی جواهرشناس در گفت وگو با ایسنا، كرونا را یك ویروس لیپیدی(چربی دار) دانست و اظهار نمود: اندازه این ویروس نسبت به سایر ویروس ها متوسط است و با كنترل عوامل محیطی از بین می رود، اما اگر جدی گرفته نشود، مشكلات بیشتری به دنبال خواهد داشت.
وی هوا، مواد غذایی و مواد بی جان را همچون عوامل محیطی منتقل كننده ویروس كرونا دانست و اضافه كرد: یكی از راهكارهای كنترل عوامل محیطی استفاده درست و دقیق از گندزداها و مواد ضد عفونی كننده است.
كارشناس بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشكی استان گیلان با اشاره به اینكه ویروس كرونا با شوینده ها پاك می شود، اظهار داشت: ضد عفونی كردن روشی برای از بین بردن ویروس از پوست بدن انسان است، اما گندزدایی به عمل حذف عوامل بیماری زا از سطوح بی جان اتلاق می شود.
جواهرشناس با اشاره به قدرت كم ویروس كرونا، خاطرنشان كرد: این ویروس در رتبه آخر ویروس ها قرار دارد و با همه گندزداها و مواد ضد عفونی كننده به راحتی از بین می رود.
وی آلودگی محیط را به دو دسته قابل رویت و غیر قابل رویت تقسیم كرد و افزود: در گندزدایی كرونا باید هم آلودگی قابل رویت و هم آلودگی غیر قابل رویت را از بین ببریم بنابراین یكی از ساده ترین مواد برای گندزدایی تركیبات كلردار همچون آب ژاول(وایتكس پنج درصد) است.
این كارشناس بهداشت محیط با اشاره به نحوه استفاده از مواد گندزدا برای مبارزه با كرونا، تصریح كرد: برای كاهش غلطت وایتكس و استفاده از آن برای گندزدایی باید نسبت یك دهم تا یك دوم وایتكس به آب را رعایت نماییم.
وی با اشاره به اینكه تركیب گندزا مذكور باید هر ۲۴ ساعت تعویض و دور از نور نگهداری شود، عنوان كرد: سطوح و كالاهای بی جان همچون دستگیره ها و دسته كلید و كیف و... هر چند ساعت با محلول گندزدای كلردار اسپری شود.1398/12/15
19:08:39
5.0 / 5
4004
تگهای خبر: گیلان , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg