شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون سازمان شهرك های صنعتی ایران خبر داد

استقرار ۴۴۰ شركت دانش بنیان در شهرك های صنعتی كشور

استقرار ۴۴۰ شركت دانش بنیان در شهرك های صنعتی كشور

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان معاون سازمان شهرك های صنعتی ایران با تاكید بر ضرورت توسعه فناوری و پشتیبانی از شركت های دانش بنیان، عنوان كرد: 440 شركت دانش بنیان در حوزه صنعت در شهرك ها و نواحی صنعتی سطح كشور مستقر هستند.


محمدعلی عزیزمحمدی در گفت وگو با ایسنا در حاشیه بازدید از شهرك صنعتی یعقوبیه لنگرود، با اشاره به اینكه در دهه فجر امسال بهره برداری از ۴۴۰ واحد صنعتی در سطح كشور در دستور كار قرار دارد، اظهار نمود: بالغ بر ۲۳ هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.
وی با اشاره به افتتاح طرح های عمرانی در شهرك ها و نواحی صنعتی همزمان با دهه فجر، اضافه كرد: حجم سرمایه گذاری ۴۴۰ پروژه دهه فجر امسال در شهرك ها و نواحی صنعتی كشور ۴۹ هزار میلیارد تومان است كه از این تعداد ۲۲ طرح تا ۵۶۱ نفر اشتغال به استان گیلان اختصاص دارد.
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل و توسعه صادرات غیر نفتی را یكی از محورهای هفتگانه وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و اشاره كرد: طی ۱۰ ماهه امسال ۳۲ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشتیم كه با واردات برابری می كند.
عزیزمحمدی با تاكید بر ضرورت توسعه فناوری و پشتیبانی از شركت های دانش بنیان، عنوان كرد: ۴۴۰ شركت دانش بنیان در حوزه صنعت در شهرك ها و نواحی صنعتی سطح كشور مستقر هستند پس توسعه تولید محصولات بر پایه دانش و فناوری را دنبال می كنیم و در این راستا مشوق های مازاد جهت استقرار شركت های دانش بنیان در شهرك ها و نواحی صنعتی در نظر گرفته ایم.
وی پشتیبانی از استارت آپ ها و فن بازارها را یكی از مولفه های توسعه شركت های دانش بنیان دانست و تصریح كرد: به دنبال بهبود فضای كسب و كار و تامین منابع مالی بوسیله سرمایه گذاری هستیم. امسال حدود ۳۱ درصد از تسهیلات پرداخت شده توسط بانك ها به بخش صنعت و ۱۹ درصد به بخش خدمات بازرگانی تخصیص یافته است كه امیدواریم به ۳۵ درصد افزایش یابد.
معاون سازمان شهرك های صنعتی ایران صنعت را موتور توسعه اقتصادی كشور دانست و بیان كرد: خلق ثروت، ایجاد اشتغال و دستیابی به بازارهای صادراتی بوسیله صنعت محقق می شود. باوجود شرایط جنگ اقتصادی و با عنایت خداوند و همت كارآفرینان و صنعتگران توفیقات خوبی دراین زمینه كسب كردیم.
عزیزمحمدی با بیان اینكه بالغ بر ۸۱۸ شهرك و ناحیه صنعتی فعال در كشور داریم، اشاره كرد: ۴۵ هزار واحد صنعتی در این شهرك ها و نواحی مستقر هستند و به زودی شاهد ارتقای ظرفیت تولید این واحدها خواهیم بود.
وی با اشاره به ركود ۲۲ درصدی واحدهای صنعتی، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا اختتام برنامه ششم، ۲۰۰۰ واحد صنعتی راكد باردیگر راه اندازی می شوند و به چرخه تولید بازمی گردند. البته از شروع امسال تابحال ۱۰۰۰ واحد راه اندازی و برای ۲۲ هزار نفر اشتغال فراهم گشته است.
منبع:

1398/11/16
23:16:12
5.0 / 5
4473
تگهای خبر: اقتصادی , تولید , خدمات , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg