شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی گیلان:

مردم شیر را از سبد غذایی حذف نكنند

مردم شیر را از سبد غذایی حذف نكنند

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی گیلان با اشاره به اینكه مردم نگران وجود سم آفلاتوكسین در شیرهای تولیدی نباشند، اظهار داشت: مردم شیر را از سبد غذایی خانوار حذف نكنند.


فیروز سرودی در گفت وگو با ایسنا، با تكذیب آلوده بودن شیرهای تولیدی در گیلان اظهار داشت: شیرهای تولیدی در گیلان به سم آفلاتوكسین آلوده نیستند.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی گیلان اشاره كرد: استاندارد سم آفلاتوكسین در ایران چند برابر سخت گیرانه تر از استاندارد جهانی است.
وی با اشاره به پایین بون مصرف سرانه شیر و فرآورده های لبنی در ایران نسبت به حد نرمال استانداردهای جهانی اضافه كرد: مصرف كم شیر و لبنیات عوارض مختلفی نظیر افزایش احتمال مبتلاشدن به بیماری پوكی استخوان و سایر عوارض در جامعه دارد.
سرودی اظهار داشت: كارخانجات لبنی با وجود مسئولان فنی، آزمایشگاه مجهز و نظارت های مستمر معاونت های غذا و دارو و سایر سازمان های نظارتی در سراسر كشور بمراتب محصولات سالم تر و ایمن تری را نسبت به مراكز سنتی توزیع فرآورده های لبنی عرضه می كنند.
وی از تشدید نظارت ها در مراكز تولیدی آگاهی داد و اضافه كرد: باتوجه به طرح كنترل PMS از شیرهای موجود در بازار، نمونه برداری و بعد از انجام آزمایشات، موردی از آفلاتوكسین در گیلان مشاهده نشده است.
منبع:

1398/11/01
17:32:29
5.0 / 5
4300
تگهای خبر: استاندارد , تولید , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg