شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران خبر داد

مكلف شدن شهرداری های مازندران به استفاده از ظرفیت شركت های دانش بنیان

مكلف شدن شهرداری های مازندران به استفاده از ظرفیت شركت های دانش بنیان

به گزارش شمال برگ ایسنا/مازندران معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران از مكلف شدن شهرداری های این استان جهت استفاده از ظرفیت شركت های دانش بنیان اطلاع داد.


مهدی رازجویان عصر امروز در جلسه كار گروه راهبردی مدیریت پسماند كه در سالن اجتماعات استانداری مازندران برگزار شد، با اشاره به اولویت پسماند در استان اظهار نمود: تأمین اعتبارات برای رسیدگی به حوزه پسماند صورت گرفته است اما جدیت لازم برای اجرای كار وجود ندارد.
وی خاطرنشان كرد: شهرداری ها متولی اعمال و اجرا طبق قانون پسماند هستند و از این جهت خدمات شهرداری ها باید افزایش یابد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینكه صبر و تحمل مردم باید در نظر گرفته شود، تصریح كرد: چند شهرداری برای آنها اعتبار در نظر گرفته شده است، فهرست شهردارانی كه می توانند اعتبار را جذب كنند و شهردارانی كه نمی توانند اعتبار را جذب كنند تا هفته آتی اعلام می شود.
رازجویان با اشاره به اینكه اولویت شهرداران بحث خدمات شهری بوده و قدم اول جمع آوری زباله است، اظهار داشت: در گذشته به علت كمبود اعتبار بخش پسماند معطل مانده بود در حالی حالا با داشتن اعتبار لازم نباید بهانه ای داشته باشیم.
وی ادامه داد: اعتبارات خوبی تا رقم اعتباری سقف ۳۰ میلیارد تومن از جانب نهاد ریاست جمهوری برای شركت های دانش بنیان در نظر گرفته شد و به جای اینكه دانش آموخته گان پناهندگی بگیرند باید بستر آن فراهم گردد تا این فكر و دانش به فعلیت در بیاوریم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینكه همه شهرهای استان مشكل شیرآبه و جمع آوری زباله دارند، بیان نمود: بهره گیری از شركت های دانش بنیان برای تبدیل شیرآبه ها به آب كشاورزی باید در دستور كار قرار بگیرد و در این راستا شهرداران مكلف به انعقاد قرار داد با شركت های دانش بنیان هستند.
رازجویان افزود: برخی شركت های خارجی در مورد تبدیل ضایعات مرغ به خوراك ماهی و صادرات به كشورهای حاشیه خلیج فارس انجام دادند و در حوزه كاه كلش هم طرح هایی عرضه كردند كه كاربردی بوده و انتظار می رود كه این دو مورد توسط شركت های دانش بنیان مازندران در دستور كار قرار بگیرد.1398/10/25
20:00:45
5.0 / 5
4500
تگهای خبر: پسماند , خدمات , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg