شمالبرگ ShomalBarg.ir
مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان:

فتنه ۸۸ به اسلامیت و جمهوریت نظام خدشه وارد كرد

فتنه ۸۸ به اسلامیت و جمهوریت نظام خدشه وارد كرد

به گزارش شمال برگ ایسنا/گیلان مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان با اشاره به اینكه فتنه 88 خدشه ای توام به اسلامیت و جمهوریت نظام وارد كرد، اظهار داشت: فتنه به بهانه تقلب آغاز شد، اما در ادامه اصل انقلاب و نظام و ولایت را هدف قرار داده بود.


حجت الاسلام والمسلمین ولی الله عادلی امروز در مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی كه در مصلی صومعه سرا برگزار شد، با اشاره به اینكه حضور گسترده مردم در پشتیبانی از نظام دشمن را ناامید می كند، اظهار داشت: به همان اندازه كه مردم حضور گسترده در پشتیبانی از نظام داشته باشند، دشمن نیز در دخالت از امور كشور عقب نشینی می كند.
وی با اشاره به اینكه مردم ولایتمدار گیلان در اتفاقات سال ۸۸ یك روز جلوتر وفاداری خودرا به انقلاب اثبات كردند، افزود: حماسه آفرینی مردم گیلان در ۸ دی زمینه ساز حماسه بزرگ مردم ایران در یوم الله ۹ دی شد.
مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان به تشریح فتنه بعد از انتخابات سال ۸۸ پرداخت و اضافه كرد: فتنه به شرایطی می گویند كه افراد نتوانند در آن شرایط حق را از باطل تشخیص دهند و پس در فتنه پیچیده ۸۸ تشخیص برای مردم سخت شد.
عادلی افزود: دشمن برای ایجاد فتنه های بعدی بیكار نمی نشیند و باید هوشیار باشیم و در تشخیص حق از باطل گرفتار اشتباه نشویم.
وی با اشاره به اینكه سران فتنه در القای دروغ بزرگ «تقلب» نقش داشتند و پیش از اعلام نتایج انتخابات اعلام پیروزی كردند، متذكر شد: تقلب رمز فتنه ۸۸ بود و هشت ماه كشور را گرفتار تلاطم و تشنج كرد.
مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان با اشاره به اینكه فتنه ۸۸ ضربه ای توام به اسلامیت و جمهوریت نظام زد، اظهار داشت: فتنه به بهانه تقلب آغاز شد، اما در ادامه اصل انقلاب و نظام و ولایت را هدف قرار داده بود.
عادلی، قدرت طلبی و دنیاپرستی را همچون عوامل همراهی سران فتنه با توطئه دشمنان دانست و اشاره كرد: فتنه ۸۸ هزینه گزافی را بر كشور و ملت تحمیل كرد پس سران فتنه بدانند مردم ایران هیچ گاه بی بصیرتی آنان را از یاد نخواهند برد؛ چونكه همرایی این افراد با منافقین و ماركسیست ها و بهاییان و سلطنت طلب ها قابل فراموشی و بخشش نیست.
وی برآورد هزینه مادی خسارات فتنه ۸۸ را بالغ بر ۳۲۰ هزار میلیارد تومان دانست و افزود: با این سرمایه می توانستیم برای بیشتر از دو میلیون جوان شغل ایجاد نماییم.
مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان به خطر افتادن سرمایه گذاری خارجی، ایجاد بی نظمی در روابط خارجی كشور و تحمیل تحریم های شدید اقتصادی را از دیگر خسارات فتنه ۸۸ دانست و افزود: بعد از موفقیت حزب الله در جنگ های ۳۳ روزه و ۲۲ روزه زمینه نابودی رژیم صهیونیستی فراهم شده بود، اما فتنه گران اجازه ندادند اقتدار این پابرجا بماند.
عادلی با اشاره به شرایط ممتاز كشور در آن مقطع خصوصاً در عرصه انرژی هسته ای، عنوان كرد: غرب به این نتیجه رسیده بود كه توانایی مقابله با ایران را ندارد و باید ادبیات خودرا در مقابل ملت تغییر دهد، اما فتنه ۸۸ دشمن را به براندازی نظام امیدوار ساخت.
وی با اشاره به گذشت یك دهه از حماسه ۹ دی و نمایان شدن چهره كریه فتنه و فتنه گران، تصریح كرد: ماهیت فتنه و فتنه گران روز به روز برای مردم آشكارتر شده است، اما هنوز سران فتنه احساس پشیمانی نكرده اند.
مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه كشور همین طور به سوژه مهم انتخابات اسفندماه سال جاری اشاره نمود و اظهار داشت: شاخصه های یك نماینده اصلح و مردمی از دیدگاه امام راحل و رهبر انقلاب متدین بودن، ولایتمدار بودن و مردمی بودن است كه باید مورد توجه قرار گیرد.
منبع:

1398/10/10
12:27:50
5.0 / 5
4401
تگهای خبر: اقتصادی , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg