شمالبرگ ShomalBarg.ir
فرمانده انتظامی مازندران:

كلاهبرداری ۶۰۰ میلیاردی در مازندران لو رفت

كلاهبرداری ۶۰۰ میلیاردی در مازندران لو رفت

شمال برگ: ایسنا/مازندران فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری افرادی كه با تشكیل باندی مبادرت به كلاهبرداری 600 میلیارد ریالی در شهرستان های آمل، قائمشهر، ساری و بابل كرده بودند، آگاهی داد.


بر طبق گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار سید محمود میرفیضی درباره جزئیات این خبر اظهار داشت: به دنبال وقوع چندین فقره كلاهبرداری از طرف افرادی سودجو از شهروندان در سطح شهرستان های مركزی استان با استفاده از چك های بلامحل و بازگشت تعدادی شاكی به مرجع قضائی و انتظامی، سوژه به صورت ویژه در دستور كار پلیس قرار گرفت.
وی اشاره كرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی سرانجام ماموران انتظامی كلانتری ۱۵ شهرستان بابل موفق شدند یكی از اعضای این باند كلاهبرداری را شناسایی و با هماهنگی قضائی وی را به همراه ۴ همدستش در شهرستان بابل دستگیر كنند.
فرمانده انتظامی مازندران اشاره كرد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد، اعضای این باند با تهیه دسته چك از شعبات مختلف بانك ها، برگه های چك خودرا با امضاء شخصی به ازای دریافت درصدی از مبلغ چك به دیگران می فروختند و علاوه بر آن با دریافت خدمات و خرید كالا از فروشگاه ها و مراكز خرید و ارائه چك های بلامحل از متصدیان این واحدهای صنفی و شهروندان كلاهبرداری می كردند.
میرفیضی اظهار نمود: متهمان در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس تابحال به ۶۰۰ میلیارد و ۴۹۸ میلیون ریال كلاهبرداری از ۱۳۲ شهروند در شهرستان های آمل، قائمشهر، ساری، بابلسر و بابل اعتراف كردند.
وی با اشاره به اینكه متهمان بعد از تشكیل پرونده به مرجع قضائی عرضه شدند به شهروندان سفارش كرد: در زمان خرید و فروش اقلام و انجام معاملات از پذیرش چك ها و اوراق مالی فاقد اصالت و اعتماد بی جا به افراد ناشناس جدا خودداری و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشكوك مراتب را سریعاً به مركز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.
منبع:

1398/09/27
18:02:09
5.0 / 5
4514
تگهای خبر: خدمات , خرید , ساری , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg